Super Saturday features Boys and girls 200m Dash Finals and the exhilarating 4 x 100m!

Is your team in the runnings, give them your support. #WhoYuhaBring?

Schedule

1:30 PM Boys 14-19 Javelin Throw OPEN Final

1:30 Heptathlon: #5 Girls 13-19 Long Jump Final

2:05 Girls 15-16 High Jump CLASS 2 Final

2:15 Girls 13-14 400 Metre Dash CLASS 3 Final

2:20 Boys 10-13 400 Metre Dash CLASS 3 Final

2:25 Girls 15-16 400 Metre Dash CLASS 2 Final

2:30 Boys 14-15 400 Metre Dash CLASS 2 Final

2:35 Girls 17-18 400 Metre Dash CLASS 1 Final

2:40 Boys 16-19 400 Meter Dash CLASS 1 Final

2:45 MEDAL PRESENTATION

400m Classes 3&2 Girls, 400m Classes 3&2 Boys

2:55 Girls 17-18 Shot Put CLASS 1 Final

2:55 Girls 10-12 70 Meter Hurdles CLASS 4 Final

3:05 Girls 13-14 80 Meter Hurdles CLASS 3 Final

3:10 Girls 13-14 Long Jump CLASS 3 Final

3:10 MEDAL PRESENTATION

400m Class 1 Girls& Boys, Javelin Open Boys

3:15 Girls 15-16 100 Metre Hurdles CLASS 2 Final

3:35 Girls 17-18 100 Metre Hurdles CLASS 1 Final

3:40 Boys 10-13 100 Metre Hurdles CLASS 3 Final

3:40 Boys 14-15 High Jump CLASS 2 Final

3:45 Boys 14-15 Discus Throw CLASS 2 Final

3:50 MEDAL PRESENTATION

High Jump Class 2 Girls, 70m Hurdles Class 4 Girls,

80m Hurdles Class 3 Girls, 100m Hurdles Class 2 Girls

4:00 Boys 14-15 110 Meter Hurdles CLASS 2 Final

4:10 Boys 16-19 110 Meter Hurdles CLASS 1 Final

4:15 PM MEDAL PRESENTATION

100m Hurdles Class 1 Girls, 100m Hurdles Class 3 Boys,

4:20 Girls 13-14 800 Metre Run CLASS 3 Final

4:25 Boys 10-13 800 Metre Run CLASS 3 Final

4:30 Girls 15-16 800 Metre Run CLASS 2 Final

4:35 Boys14-15 800 Metre Run CLASS 2 Final

4:40 Girls 17-18 800 Metre Run CLASS 1 Final

4:45 Boys16-19 800 Meter Run CLASS 1 Final

4:45 Boys 16-19 Shot Put CLASS 1 Final

4:50MEDAL PRESENTATION

110m Hurdles Classes 1&2 Boys, 800m Classes 3&2 Girls& Boys

5:00 Girls 10-12 200 Metre Dash CLASS 4 Final

5:05 Girls 17-18 Long Jump CLASS 1 Final

5:10 Girls 13-14 200 Metre Dash CLASS 3 Final

5:15 Boys 10-13 200 Metre Dash CLASS 3 Final

5:20 Girls 15-16 200 Metre Dash CLASS 2 Final

5:25 Boys 14-15 200 Meter Dash CLASS 2 Final

5:30 Boys 16-19 High Jump CLASS 1 Final

5:35 Girls 17-18 200 Metre Dash CLASS 1 Final

5:40 Boys 16-19 200 Metre Dash CLASS 1 Final

5:45 Heptathlon: #6 Girls 13-19 Javelin Throw Final

5:45 MEDAL PRESENTATION

High Jump Class 2 Boys, Long Jump Class 3 Girls,

Discus Throw Class 2 Boys, 800m Class 1 Boys & Girls,

200m Classes 4-2 Girls & Boys

6:00 Girls 13-19 1600 Sprint Medley OPEN Final

6:10 Boys 14-19 1600 Sprint Medley OPEN Final

6:15 Girls 13-19 3000 Metre Run OPEN Final

6:30 MEDAL PRESENTATION

Shot Put Class 1 Boys

6:35 Boy O Boy
s 14-15 Triple Jump CLASS 2 Final

6:40 Principal 8x50m Relay

6:50 Girls 17-18 4×100 Metre Relay CLASS 1 Final

6:55 Boys 16-19 4×100 Metre Relay CLASS 1 Final

7:00 Girls 15- 16 4×100 Metre Relay CLASS 2 Final

7:10 Boys 14-15 4×100 Metre Relay CLASS 2 Final

7:15 Girls 13-14 4×100 Metre Relay CLASS 3 Final

7:20 Boys 10-13 4×100 Metre Relay CLASS 3 Final

7:25 Girls 10-12 4×100 Metre Relay CLASS 4 Final

7:35 Heptathlon: #7 Girls 13-19 800 Meter Run Final

7:40 MEDAL PRESENTATION

200m Class 1 Boys& Girls, Medley Relay Open Boys& Girls,

3000m Girls Open, 4x100m Classes 1&2 Boys & Girls

7:50 Boys 14-19 5,000 Meter Run OPEN Final

8:20 MEDAL PRESENTATION

High Jump Class 1 Boys, Long Jump Class 1 Girls,

4x100m Relay Class 3 Girls, Heptathlon Open Girls

8:35 Girls 13-19 4×400 Metre Relay OPEN Final

8:40 Boys 14-19 4×400 Metre Relay OPEN Final

8:45 CLOSING CEREMONY

Leave a Reply

Your email address will not be published.